Expressbank “1 milyon ağac” təşəbbüsünə növbəti dəfə qoşulub
Expressbank Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı , Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Kapital Bazarları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart 2023-cü il tarixində “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”u çərçivəsində həyata keçirilən növbəti ağacəkmə aksiyasında iştirak edib.
24 aprel 2026-cı il tarixində Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən bu aksiyada Expressbankın  struktur rəhbərləri və əməkdaşlarından ibarət heyət fəallıq göstərərək ərazidə yaşıllığın genişləndirilməsinə öz töhfəsini verib.
Bu cür təşəbbüslərdə iştirak etməklə Expressbank ətraf mühitin mühafizəsinə dəstəyini davamlı olaraq nümayiş etdirir, ekoloji tarazlığın qorunması və gələcək nəsillər üçün sağlam mühitin formalaşdırılmasına töhfə verməyi prioritet istiqamətlərindən biri kimi müəyyən edir.
Qeyd edək ki, Bank “Təbiətə qayğı – Gələcəyə miras” ekoloji sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində yaşıllıqların artırılmasına və ekoloji şüurun formalaşdırılmasına yönəlmiş təşəbbüslərini davam etdirir.

Expressbank вновь присоединился к инициативе «1 миллион деревьев».
Expressbank принял участие в очередной акции по посадке деревьев, проводимой в рамках «Меморандума о взаимопонимании по сотрудничеству в мероприятиях по посадке деревьев по случаю 100-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева», подписанного 13 марта 2023 года между Министерством экологии и природных ресурсов
Азербайджанской Республики, Центральным банком Азербайджанской Республики, Ассоциацией банков Азербайджана, Ассоциацией страховщиков Азербайджана, Азербайджанской микрофинансовой ассоциацией, Ассоциацией рынков капитала Азербайджана и Азербайджанской финтех-ассоциацией.
В ходе данной акции, прошедшей 24 апреля 2026 года в поселке Мушфигабад, команда, состоящая из руководителей структурных подразделений и сотрудников Expressbank, проявила активность и внесла свой вклад в расширение озеленения территории.
Участвуя в подобных инициативах, Expressbank на постоянной основе демонстрирует поддержку охраны окружающей среды, определяя сохранение экологического баланса и формирование здоровой среды для будущих поколений как одно из своих приоритетных направлений.
Отметим, что Банк продолжает свои инициативы, направленные на увеличение площади зеленых насаждений и формирование экологического сознания, в рамках проекта экологической социальной ответственности «Забота о природе — наследие будущему».
ОАО «Expressbank» действует на основании лицензии №119, выданной Центральным банком АР 30 декабря 1992 года. Адрес: г. Баку, ул. Ю.В. Чеменземинли, 134С.