Expressbank “1 milyon ağac” təşəbbüsünə növbəti dəfə qoşulub
Expressbank Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı , Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Kapital Bazarları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart 2023-cü il tarixində “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”u çərçivəsində həyata keçirilən növbəti ağacəkmə aksiyasında iştirak edib.
24 aprel 2026-cı il tarixində Müşfiqabad qəsəbəsində keçirilən bu aksiyada Expressbankın  struktur rəhbərləri və əməkdaşlarından ibarət heyət fəallıq göstərərək ərazidə yaşıllığın genişləndirilməsinə öz töhfəsini verib.
Bu cür təşəbbüslərdə iştirak etməklə Expressbank ətraf mühitin mühafizəsinə dəstəyini davamlı olaraq nümayiş etdirir, ekoloji tarazlığın qorunması və gələcək nəsillər üçün sağlam mühitin formalaşdırılmasına töhfə verməyi prioritet istiqamətlərindən biri kimi müəyyən edir.
Qeyd edək ki, Bank “Təbiətə qayğı – Gələcəyə miras” ekoloji sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində yaşıllıqların artırılmasına və ekoloji şüurun formalaşdırılmasına yönəlmiş təşəbbüslərini davam etdirir.

Expressbank participated in the next tree-planting campaign held within the framework of the "Memorandum of Understanding on cooperation in tree-planting activities on the occasion of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev," signed on March 13, 2023, between the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Banks Association, the Azerbaijan Insurers Association, the Azerbaijan Microfinance Association, the Azerbaijan Capital Markets Association, and the Azerbaijan Fintech Association.
On April 24, 2026, a team consisting of Expressbank's structural heads and employees actively participated in this campaign held in the Mushfigabad settlement, contributing to the expansion of greenery in the area.
By participating in such initiatives, Expressbank continuously demonstrates its support for environmental protection and defines contributing to the preservation of ecological balance and the formation of a healthy environment for future generations as one of its priority directions.
It should be noted that the Bank continues its initiatives aimed at increasing greenery and forming ecological awareness within the framework of the "Care for Nature – Legacy for the Future" ecological social responsibility project.
"Expressbank" OJSC operates based on license No. 119 issued by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on December 30, 1992. Address: 134C, Y.V. Chamanzaminli Str.,