Expressbank sosial məsuliyyət strategiyasına sadiq qalaraq “Təbiətə qayğı – Gələcəyə miras” layihəsi çərçivəsində həyata keçirdiyi ənənəvi ağacəkmə aksiyasını bu il “Zəfər naminə!” şüarı altında 44 Günlük Vətən Müharibəsindəki zəfərimizin 5-ci ildönümünə həsr edib. Zəfər Günü münasibətilə keçirilən bu aksiya Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Azərbaycan Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin dəstəyi ilə Expressbank əməkdaşları tərəfindən Ağdamın Sarıcalı kəndində təşkil edilib. Aksiya çərçivəsində əraziyə 200 ədəd Yapon əzgili, Xan çinarı və Eldar şamı kimi iqlim şəraitinə uyğun, uzunömürlü ağac növləri əkilib. Bu təşəbbüs azad edilmiş torpaqlarda ekoloji tarazlığın bərpasına və yaşıllıqların artırılmasına töhfə verməklə yanaşı, şəhidlərimizin xatirəsinə ehtiram rəmzi kimi həyata keçirilib.Layihə Expressbankın dayanıqlı bankçılıq prinsiplərinə əsaslanaraq cəmiyyətə, ətraf mühitə və gələcək nəsillərə dəyər qatmaq məqsədini daşıyır. Bank sosial məsuliyyət strategiyası çərçivəsində həyata keçirdiyi ekoloji təşəbbüslərlə ölkənin yaşıl gələcəyinə töhfə verməyə, ətraf mühitin qorunmasına və dayanıqlı inkişaf məqsədlərinin reallaşmasına daim dəstək göstərir.
Qeyd edək ki, 2025-ci il ərzində Expressbank Böyük Zəfərin 5-ci ildönümünün əhəmiyyətini bir sıra silsilə tədbirlərlə vurğulayıb. Belə ki, Bank “YAŞAT” Xeyriyyə Marafonuna 50 000 AZN ianə ilə qoşularaq şəhid övladlarının təhsil imkanlarının genişlənməsinə və onların gələcəyinin formalaşmasına qayğısını ifadə edib.

В рамках своей стратегии социальной ответственности Expressbank посвятил ежегодную акцию по посадке деревьев, реализуемую в рамках проекта «Забота о природе – наследие будущему», 5-й годовщине нашей Победы в 44-дневной Отечественной войне, проведя её под девизом «Во имя Победы!». Акция, посвящённая Дню Победы, была организована сотрудниками Expressbank в селе Сарыджалы Агдамского района при поддержке Специального Представительства Президента Азербайджана в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах.
В рамках акции на территории были высажены 200 деревьев, таких как японская айва, восточный платан и эльдарская сосна — долгоживущие породы, соответствующие климатическим условиям региона. Эта инициатива, помимо вклада в восстановление экологического баланса и увеличение зелёных насаждений на освобождённых территориях, была осуществлена как знак уважения к памяти наших шехидов.
Проект отражает стремление Expressbank к созданию ценности для общества, окружающей среды и будущих поколений, опираясь на принципы устойчивого банкинга. В рамках стратегии социальной ответственности банк постоянно поддерживает экологические инициативы, способствующие защите окружающей среды и реализации целей устойчивого развития.
Следует отметить, что в 2025 году Expressbank подчеркнул значимость 5-й годовщины Великой Победы серией мероприятий. Так, банк присоединился к Благотворительному марафону «YAŞAT», пожертвовав 50 000 манатов, тем самым выразив поддержку расширению образовательных возможностей детей шехидов и заботу об их будущем.