Expressbank “Təbiətə qayğı – Gələcəyə miras” korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində ardıcıl ekoloji aksiyalar keçirməyə davam edir.
Belə ki, Bank Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə Xəzər Günü münasibətilə Bakının Bilgəh sahilindəki ərazidə genişmiqyaslı təmizlik aksiyası həyata keçirib. Aksiya çərçivəsində sahil zolağı tullantılardan təmizlənərək Xəzər dənizinin ekoloji durumuna diqqət çəkilib.
Çimərlik mövsümü ilə əlaqədar sahil zolağının məişət tullantıları ilə çirklənməsi ekosistemin sağlamlığı üçün ciddi təhlükə törədir və antisanitar vəziyyət yaratmaqla müxtəlif virusların yayılmasına səbəb olur. Buna görə də, belə təmizlik aksiyaları həm ətraf mühitin qorunmasına, həm də ictimaiyyətin ekoloji maarifləndirilməsinə xidmət edir.
Qeyd edək ki, Expressbankın korporativ sosial məsuliyyət strategiyasında ətraf mühitin mühafizəsinə xüsusi diqqət ayrılır. Bankın bu istiqamətdəki fəaliyyəti həm müstəqil, həm də ABA-nın təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən layihələrdə özünü göstərir.

В рамках корпоративного социального проекта «Забота о природе – наследие будущему» Expressbank продолжает проводить экологические акции.
Так, совместно с Министерством экологии и природных ресурсов по случаю Дня Каспия Банк организовал масштабную акцию по очистке побережья в районе Бильгя (Баку). В ходе акции прибрежная полоса была очищена от отходов, чтобы привлечь внимание к экологическому состоянию Каспийского моря.
Следует отметить, что в купальный сезон загрязнение побережья бытовыми отходами представляет серьёзную угрозу для экосистемы, создаёт антисанитарные условия и способствует распространению различных вирусов. Поэтому подобные акции по очистке направлены не только на защиту окружающей среды, но и на повышение экологической осведомлённости общества.
В стратегии корпоративной социальной ответственности Expressbank охране окружающей среды уделяется особое внимание. Деятельность Банка в этом направлении реализуется как самостоятельно, так и в рамках проектов, организованных Ассоциацией банков Азербайджана (ABA).