Expressbank növbəti ekoloji layihəyə tərəfdaşlıq edib
Expressbankın tərəfdaşlığı ilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkil etdiyi “Tullantıları hədiyyələrə dəyiş” adlı ekoloji layihə çərçivəsində növbəti tədbir keçirilib.
Tədbir paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində yerləşən “Azərsu parkı”nda baş tutub. Aksiya zamanı vətəndaşlardan ətraf mühitin qorunmasına töhfə məqsədilə ümumilikdə 6968 litr plastik butulka, 1038 litr şüşə tullantı və 1776 ədəd işlənmiş batareya müvafiq qaydada zərərsizləşdirilməsi üçün qəbul edilib.
Layihənin əsas məqsədi əhali arasında ekoloji şüurun artırılması, tullantıların düzgün idarə olunmasının təşviqi və təkrar emal vərdişlərinin formalaşdırılmasıdır. Tədbir iştirakçıları tullantıları təhvil vermək qarşılığında müxtəlif hədiyyələr də əldə ediblər.
Expressbankdan bildirilib ki, maliyyə institutu olaraq ekoloji təşəbbüslərə dəstək vermək onların korporativ sosial məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətlərindən biridir və bu fəaliyyətlər dayanıqlı bankçılıq prinsiplərinə əsaslanır. Bank ətraf mühitin qorunmasına yönəlmiş layihələrdə aktiv iştirak etməklə yanaşı, cəmiyyətdə bu vərdişlərin davamlı təşviqinə də xüsusi önəm verir.
Qeyd edək ki, Expressbank “Təbiətə qayğı – Gələcəyə miras” ekoloji layihəsi çərçivəsində mütəmadi olaraq təşkil etdiyi tədbirlərlə ətraf mühitin mühafizəsinə töhfə verməyi və ictimaiyyətdə ekoloji məsuliyyətin artırılmasını hədəfləyir. Bank bu istiqamətdə həyata keçirdiyi təşəbbüsləri gələcəkdə də davam etdirməyi planlaşdırır.

В рамках экологического проекта «Обменивай отходы на подарки», организованного Министерством экологии и природных ресурсов при партнерской поддержке Expressbank, состоялось очередное мероприятие.
Мероприятие прошло в парке «Азерсу», расположенном на территории Ясамальского района столицы. В ходе акции от граждан было принято в общей сложности 6968 литров пластиковых бутылок, 1038 литров стеклянных отходов и 1776 использованных батареек для их надлежащей утилизации с целью внесения вклада в охрану окружающей среды.
Основной целью проекта является повышение экологической осведомленности населения, продвижение правильного управления отходами и формирование привычек переработки. Участники мероприятия также получили различные подарки в обмен на сданные отходы.
В Expressbank отметили, что поддержка экологических инициатив является одним из ключевых направлений стратегии корпоративной социальной ответственности банка и базируется на принципах устойчивого банкинга. Банк не только активно участвует в проектах по защите окружающей среды, но и придает особое значение устойчивому продвижению экологических привычек в обществе.
Отметим, что в рамках экологического проекта «Забота о природе — наследие будущему» Expressbank регулярно проводит мероприятия, направленные на защиту окружающей среды и повышение общественной экологической ответственности. Банк планирует продолжать реализацию инициатив в данном направлении и в будущем.
«Expressbank» ОАО осуществляет деятельность на основании лицензии №119, выданной Центральным банком Азербайджанской Республики 30 декабря 1992 года.