Komandamız növbəti dəfə Bilik Günü ərəfəsində ucqar kənd məktəblərində birinci sinfə başlayacaq uşaqları məktəb ləvazimatı ilə təmin etdi.
Bankın təşəbbüsü ilə növbəti dəfə həyata keçirilən “Aydın sabahlar” adlı korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Lənkəranın Günəhir, Moloja, Türkəncil və Bəliton ucqar kənd məktəblərində 2025-2026-cı tədris ilində birinci sinfə başlayacaq uşaqların məktəb ehtiyacları qarşılanıb.
Həmçinin Bank korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində əhalinin müxtəlif yaş qruplarının maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətindəki fəaliyyətinə daha bir əhəmiyyətli addım əlavə edərək sözügedən uşaqların ilkin maliyyə biliklərinin formalaşdırılması məqsədilə onlara “İstək və ehtiyaclarımız” mövzusunda praktiki seminar təşkil edib. Belə ki, uşaqlar qısa zamanda istəkləri və ehtiyacları arasındakı fərqləri mənimsəyərək qənaət və büdcədən səmərəli istifadə haqqında öyrəniblər.
Bununla yanaşı, əməkdaşlarımız azyaşlıların maliyyə savadlılığının artırılması məqsədilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, AzFina və VISA – nın birgə əməkdaşlığı çərçivəsində ərsəyə gətirdiyi "Ömərin ödəniş kartı ilə tanışlığı" adlı kitabçanı uşaqlara təqdim edib. Bank əməkdaşları uşaqları kitabçada keçən hekayə ilə tanış edib və ödəniş kartı ilə davranma qaydaları haqqında onlara məlumat verib.
Qeyd edək ki, Expressbank sosial məsuliyyətinə sadiq olan maliyyə qurumu olaraq daim korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində ardıcıl tədbirlər həyata keçirir. Xüsusən, təhsilə dəstək və ucqar kənd məktəblərindəki uşaqların gələcəyinə ümid və sağlam zəmin yaratmaq məqsədilə, artıq iki ildir ki, “Aydın Sabahlar” layihəsi uğurla həyata keçirilir və Bank bildirir ki, bu istiqamətdə ardıcıl tədbirlərə davam edəcək.

Наша команда в очередной раз накануне Дня знаний обеспечила школьными принадлежностями детей, которые в этом году идут в первый класс в отдалённых сельских школах.
В рамках корпоративного социального проекта «Aydın Sabahlar», инициированного «Expressbank», для учеников первых классов в отдалённых школах Лянкяранского региона – в сёлах Гюнехир, Молоча, Тюркенджил и Белитон – были предоставлены необходимые школьные принадлежности на 2025–2026 учебный год.
Кроме того, в целях повышения финансовой грамотности среди различных возрастных групп населения, банк организовал для детей практический семинар на тему «Желания и потребности», где они на доступной форме изучили разницу между желаниями и потребностями, а также основы бережливости и эффективного использования бюджета.
В рамках инициативы сотрудники банка также представили детям книгу «Ömərin ödəniş kartı ilə tanışlığı», подготовленную совместно с Ассоциацией банков Азербайджана, AzFina и VISA. Дети познакомились с историей из книги и получили информацию о правилах пользования платежной картой.
Следует отметить, что Expressbank как социально ответственный финансовый институт постоянно реализует последовательные инициативы в сфере корпоративной социальной ответственности. В особенности в направлении поддержки образования и создания прочной основы для будущего детей из отдалённых школ. Уже два года подряд успешно осуществляется проект «Aydın Sabahlar», и банк заявляет о намерении продолжать подобные инициативы.