Komandamız növbəti dəfə Bilik Günü ərəfəsində ucqar kənd məktəblərində birinci sinfə başlayacaq uşaqları məktəb ləvazimatı ilə təmin etdi.
Bankın təşəbbüsü ilə növbəti dəfə həyata keçirilən “Aydın sabahlar” adlı korporativ sosial məsuliyyət layihəsi çərçivəsində Lənkəranın Günəhir, Moloja, Türkəncil və Bəliton ucqar kənd məktəblərində 2025-2026-cı tədris ilində birinci sinfə başlayacaq uşaqların məktəb ehtiyacları qarşılanıb.
Həmçinin Bank korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində əhalinin müxtəlif yaş qruplarının maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətindəki fəaliyyətinə daha bir əhəmiyyətli addım əlavə edərək sözügedən uşaqların ilkin maliyyə biliklərinin formalaşdırılması məqsədilə onlara “İstək və ehtiyaclarımız” mövzusunda praktiki seminar təşkil edib. Belə ki, uşaqlar qısa zamanda istəkləri və ehtiyacları arasındakı fərqləri mənimsəyərək qənaət və büdcədən səmərəli istifadə haqqında öyrəniblər.
Bununla yanaşı, əməkdaşlarımız azyaşlıların maliyyə savadlılığının artırılması məqsədilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, AzFina və VISA – nın birgə əməkdaşlığı çərçivəsində ərsəyə gətirdiyi "Ömərin ödəniş kartı ilə tanışlığı" adlı kitabçanı uşaqlara təqdim edib. Bank əməkdaşları uşaqları kitabçada keçən hekayə ilə tanış edib və ödəniş kartı ilə davranma qaydaları haqqında onlara məlumat verib.
Qeyd edək ki, Expressbank sosial məsuliyyətinə sadiq olan maliyyə qurumu olaraq daim korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində ardıcıl tədbirlər həyata keçirir. Xüsusən, təhsilə dəstək və ucqar kənd məktəblərindəki uşaqların gələcəyinə ümid və sağlam zəmin yaratmaq məqsədilə, artıq iki ildir ki, “Aydın Sabahlar” layihəsi uğurla həyata keçirilir və Bank bildirir ki, bu istiqamətdə ardıcıl tədbirlərə davam edəcək.

Once again, on the eve of Knowledge Day, our team provided school supplies to children starting first grade in remote village schools.
As part of Expressbank’s corporate social responsibility project “Aydın Sabahlar”, initiated by the Bank, the school needs of first graders in the remote schools of Lankaran’s Gyunehir, Moloja, Turkenjil, and Beliton villages were fully met for the 2025–2026 academic year.
In addition, as a further step towards enhancing financial literacy among different age groups, the Bank organized a practical workshop titled “Wants and Needs” for these children. During the session, they learned to distinguish between wants and needs, as well as the basics of saving and effective budgeting.
Within this initiative, our employees also presented the booklet “Ömərin ödəniş kartı ilə tanışlığı”, developed in cooperation with the Azerbaijan Banks Association, AzFina, and VISA. The children were introduced to the story and taught essential rules for using a payment card.
It should be noted that Expressbank, as a socially responsible financial institution, consistently implements corporate social responsibility initiatives. In particular, with the aim of supporting education and creating a solid foundation for the future of children in remote villages, the “Aydın Sabahlar” project has been successfully carried out for two years, and the Bank reaffirms its commitment to continuing such initiatives.