Expressbankda Beynəlxalq Talassemiya Gününə həsr olunmuş qanvermə aksiyası keçirilib
8 May – Beynəlxalq Talassemiya Günü münasibətilə Bankın Baş Ofisində baş tutan aksiyanın əsas məqsədi talassemiya və digər qan xəstəliklərindən əziyyət çəkən insanlara dəstək olmaq olub.
Respublika Qan Bankı ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirilən aksiya zamanı donor olmaq istəyən əməkdaşlar əvvəlcə tibbi yoxlamadan keçirilib, həkimlərin rəyinə əsasən sağlamlıq göstəriciləri uyğun hesab edilən şəxslərdən qan götürülüb.
Təşəbbüsə Bankın rəhbər heyəti və Baş ofis əməkdaşları ilə yanaşı paytaxt filiallarının əməkdaşları da qoşulub.
Qeyd edək ki, qanvermə aksiyaları artıq uzun illərdir, Expressbankın korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətlərinin mühüm istiqamətlərindən biri kimi davam etdirilir. Bank gələcək dövrdə də cəmiyyət üçün faydalı sosial layihələrin həyata keçirilməsini planlaşdırır.
Expressbank Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Mingəçevir, Bərdə, Şirvan, Qusar, Xaçmaz və Lənkəranda olmaqla, 16 filialı ilə fəaliyyət göstərir. Bankın məhsul və xidmətləri ilə www.expressbank.az saytından, 132 Məlumat Mərkəzindən və ya Bankın “İnstagram”, “Facebook”, “LinkedIN” və “Telegram” sosial platformalarındakı rəsmi hesablarından tanış ola bilərsiniz.

В Expressbank прошла акция по сдаче крови, посвященная Международному дню талассемии.
Основной целью акции, состоявшейся в головном офисе Банка по случаю 8 мая — Международного дня талассемии, стала поддержка людей, страдающих талассемией и другими заболеваниями крови.
В ходе мероприятия, организованного в сотрудничестве с Республиканским банком крови, сотрудники, желающие стать донорами, сначала прошли медицинское обследование. Забор крови проводился у лиц, чьи показатели здоровья были признаны врачами соответствующими нормам.
К инициативе, наряду с руководящим составом и сотрудниками головного офиса, присоединились также работники столичных филиалов.
Стоит отметить, что акции по сдаче крови уже на протяжении многих лет являются одним из важных направлений деятельности Expressbank в сфере корпоративной социальной ответственности. Банк планирует и в будущем продолжать реализацию социально значимых проектов, приносящих пользу обществу.
На сегодняшний день Expressbank представлен 16 филиалами в Баку, Сумгаите, Гяндже, Мингячевире, Барде, Ширване, Гусаре, Хачмазе и Ленкорани. Ознакомиться с продуктами и услугами Банка можно на сайте www.expressbank.az, через информационный центр по номеру 132 или на официальных страницах Банка в социальных сетях Instagram, Facebook, LinkedIn и Telegram.
ОАО «Expressbank» действует на основании лицензии №119, выданной ЦБА 30 декабря 1992 года. Адрес: г. Баку, ул. Ю. В. Чеменземинли, 134С.