Expressbank ASC-də yeni kadr təyinatı həyata keçirilib. Fuad Fikrət oğlu Muradəliyev bankın İdarə Heyətinin üzvü və Baş maliyyə inzibatçısı (CFO) vəzifəsinə təyin olunub.
Fuad Muradəliyev maliyyə sahəsində 10 ildən artıq peşəkar təcrübəyə malikdir. O, karyerası ərzində əsasən bank sektorunda fəaliyyət göstərərək maliyyə idarəçiliyi, büdcələmə, risklərin qiymətləndirilməsi və strateji planlaşdırma istiqamətlərində geniş bilik və praktiki təcrübə qazanmışdır.
Bu təyinata qədər o, Expressbank-da Maliyyə departamentinin direktoru vəzifəsində çalışmış və bankın maliyyə strategiyasının formalaşdırılması, həmçinin effektiv idarə olunmasında mühüm rol oynamışdır.
Əvvəlki illərdə Bank of Baku ASC-də rəhbər maliyyə vəzifələrində fəaliyyət göstərmiş, həmçinin müxtəlif pillələr üzrə irəliləyərək maliyyə sahəsində peşəkar təcrübəsini daha da möhkəmləndirmişdir.
O, risklərin idarə olunması sahəsində Global Association of Risk Professionals tərəfindən təqdim olunan FRM® (Financial Risk Manager) sertifikatına malikdir. Eyni zamanda, CFA Institute tərəfindən təşkil olunan CFA (Chartered Financial Analyst) proqramının 2 səviyyəsini uğurla tamamlamışdır.
Fuad Muradəliyev ali təhsilini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti-də Maliyyə ixtisası üzrə başa vuraraq bakalavr və magistr dərəcələri əldə etmişdir.
Onun yeni vəzifədə fəaliyyətinin Expressbank-ın maliyyə dayanıqlığının daha da möhkəmləndirilməsinə və strateji inkişafına mühüm töhfə verəcəyi gözlənilir.

Fuad Fikrat oglu Muradaliyev has been appointed as a Member of the Management Board and Chief Financial Officer (CFO) of the Bank.
Fuad Muradaliyev has over 10 years of professional experience in the financial sector. Throughout his career, he has primarily worked in banking, gaining extensive knowledge and hands-on experience in financial management, budgeting, risk assessment, and strategic planning.
Prior to this appointment, he served as the Director of the Finance Department at Expressbank, where he played a key role in shaping and effectively managing the Bank’s financial strategy.
Earlier in his career, he held senior financial positions at Bank of Baku, steadily advancing and further strengthening his expertise in finance.
He holds the FRM® (Financial Risk Manager) certification awarded by the Global Association of Risk Professionals. In addition, he has successfully completed Level II of the CFA (Chartered Financial Analyst) program conducted by the CFA Institute.
Fuad Muradaliyev earned his higher education in Finance from Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, obtaining both Bachelor’s and Master’s degrees.
His contribution in the new role is expected to further strengthen Expressbank’s financial stability and support its strategic growth.